TÜRK HAMAMI

Türk Hamamı sahip olduğu sıcak ve buhar sayesinde vücuttaki bütün toksinlerin ve ölü hücrelerin en sağlıklı, en hijyenik ve kısa sürede atılmasının en kolay ve keyifli yoludur. Köpük ve aromatik yağlar kullanılarak yapılan masajlarla vücuttaki kaslar rahatlatılır, kaslarda biriken laktik asit giderilir. Bu sayede kişi hem bedensel hem de ruhsal olarak dinlemiş, yenilenmiş ve arınmış olur.

Hamam cildinizdeki ölü derileri atarak yeni deriye kavuşmasını sağlar. Vücut, ölü deriden arındırıldığından, deri daha fazla oksijen alır ve yenilenip tazelenme fırsatı bulur.

Türk Hamamı mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlar. Serotonin ve erdorfin adı verilen mutluluk hormonları hamamdaki sıcaklığın ve rahatlığın etkisiyle bol miktarda salgılanır. Mutluluk hormonunun salgılanmasıyla birlikte beden dinlenir ve zihniniz tüm gün açık olur.

Ayrıca Türk Hamamı, bağışıklık sistemini güçlendirerek soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı direnç oluşturur, eklemleri açarak kas ve eklem ağrılarını dindirir, kapanan sinüsleri açar.

web tasarım izmir